Offering you a complete choice of products which include velvet brass bharatanatyam ghungroo pad and leather iron bharatanatyam ghungroo pad.
₹ 500 / pair Get Latest Price
| Number of Lines | 4 |
| Attachment Type | Pad |
| Weight | 400g |
| Pad Material | Velvet |
| Purity | 98 % |
| Application | Dance |
| Colour | Maroon |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 160 / pair Get Latest Price
| Number of Lines | 3 |
| Material | Iron |
| Attachment Type | Pad |
| Size | 6 mm |
| Weight | 400g |
| Pad Material | Leather |
| Purity | 95 % |
| Color | Red |
| Application | Dance |
| Brand | Shree Girraj ji |
Minimum order quantity: 100 pair
We are engaged in offering Leather Iron Bharatanatyam Ghungroo Pad to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Rishabh Mittal (CEO)
Kishan Narayan & Sons
Bara Bazar
Jalesar - 207302, Etah, Uttar Pradesh, India