Our range of products include 10cm brass nandi hand bell and 7.5 cm brass nandi hand bell.
₹ 700 / Kg Get Latest Price
| Bell Height | 10 cm |
| Weight | 400g |
| Sound Type | Loud |
| Handle Design | God Idol |
| Usage | Temple |
| Finish | Antique |
| Bell Shape | Temple Bell |
| Grip Type | Round |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 640 / Kg Get Latest Price
| Bell Height | 7.5 cm |
| Weight | 350g |
| Sound Type | Medium |
| Handle Design | God Idol |
| Usage | Temple |
| Finish | Mirror Polish |
| Bell Shape | Temple Bell |
| Grip Type | Round |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 50 Kg
Rishabh Mittal (CEO)
Kishan Narayan & Sons
Bara Bazar
Jalesar - 207302, Etah, Uttar Pradesh, India