Pioneers in the industry, we offer 300g brass nashik hand bell and 350g brass nashik hand bell from India.
₹ 605 / Kg Get Latest Price
| Bell Height | 7.5 cm |
| Weight | 300g |
| Sound Type | Loud |
| Handle Design | God Idol |
| Usage | Temple, Home |
| Finish | Mirror Polish |
| Bell Shape | Temple Bell |
| Grip Type | Round |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 615 / Kg Get Latest Price
| Bell Height | 10 cm |
| Weight | 350g |
| Sound Type | Loud |
| Handle Design | God Idol |
| Usage | Temple, Home |
| Finish | Mirror Polish |
| Bell Shape | Temple Bell |
| Grip Type | Round |
| Brand | Shree Girraj ji |
| Material | Round |
Minimum order quantity: 50 Kg
Rishabh Mittal (CEO)
Kishan Narayan & Sons
Bara Bazar
Jalesar - 207302, Etah, Uttar Pradesh, India