Prominent & Leading Manufacturer from Jalesar, we offer 300g brass paari hand bell and 400g brass pari hand bell.
₹ 620 / Kg Get Latest Price
| Bell Height | 7.5 cm |
| Weight | 300g |
| Sound Type | Medium |
| Handle Design | Plain |
| Usage | Temple |
| Finish | Plain |
| Brand | Shree Girraj Ji |
| Grip Type | Round |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 740 / Kg Get Latest Price
| Bell Height | 10 cm |
| Weight | 400g |
| Sound Type | Medium |
| Handle Design | Plain |
| Usage | Temple |
| Finish | Plain |
| Brand | Shree Girraj Ji |
| Grip Type | Round |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 10 Kg
Rishabh Mittal (CEO)
Kishan Narayan & Sons
Bara Bazar
Jalesar - 207302, Etah, Uttar Pradesh, India